Droga krzyżowa

12 marca 2021 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły poprowadzili drogę krzyżową w kościele parafialnym w Wilkowie pod przewodnictwem ks. Przemysława.

Przygotowane rozważania wiązały się z życiem św. Jana Pawła II, któremu nieobce było cierpienie. To właśnie ono zbliżyło papieża do samego Chrystusa, który poniósł męczeńską śmierć na krzyżu.

Dzięki uczestnictwu w nabożeństwie drogi krzyżowej wierni mieli możliwość przeżywania ostatnich chwil życia Jezusa w powiązaniu z osobą papieża Polaka.

Wzruszające wspomnienia z ostatnich lat posługi Jana Pawła II uświadomiły zgromadzonym, że papież cierpiał i umierał na oczach całego świata. To właśnie On zachęcał nas do przyjmowania krzyża i dźwigania ciężarów dnia codziennego.

Przeprowadzona droga krzyżowa to jedno z wielu działań zmierzających do nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Wilkowie.