Projekt KGW

20 września gościliśmy w naszej szkole Panie z Koła Gospodyń wiejskich z Wilkowa oraz członków Klubu Seniora. To było wyjątkowe spotkanie, w ramach którego realizowany był projekt „Na ludowo i sportowo”, skierowany dla uczniów klasy V i VII.

Mieliśmy możliwość pozyskać wiedzę na temat zawodów z przeszłości. Pani Bożenka i Pani Jadzia w bardzo zajmujący sposób opowiadały o popularnych zawodach w dawnej Polsce. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy, czym zajmował się zdun, cieśla, kowal, młynarz czy dekarz. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów zgromadzone eksponaty, które można było dotknąć, dokładnie obejrzeć.

W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy ludowych piosenek. Kluczowym punktem programu była konsumpcja nietypowych potraw przygotowanych przez członkinie KGW . Okazało się, że smakowała nam kasza z grochem, sałatka ziemniaczana, zupa pokrzywowa, czy marchewka z ziemniakami. Chętnie zajadaliśmy pierogi oraz przepyszne ciasta.

Nikt w tym dniu nie czuł głodu.

Po części kulinarnej zaczęła się rywalizacja sportowa. I o dziwo Panie dużo od nas starsze świetnie sobie radziły. W niczym nam nie ustępowały, a nawet wygrały w większości przygotowanych konkurencji, wśród których znalazły się np.: rzut do celu, przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód z piłeczką na łyżce. Bawiliśmy się także w kalambury.

To był świetnie spędzony czas. Dziękujemy Paniom z KGW w Wilkowie oraz członkom Klubu Seniora, dzięki którym przeżyliśmy niezapomniane chwile.