Jesteś tutaj: Start / UKS Powiśle

UKS Powiśle

Uczniowski Klub Sportowy „Powiśle” został założony w lutym 2017r. i swoją siedzibę ma w Szkole Podstawowej w Wilkowie. Klub powstał z inicjatywy nauczycieli pracujących w miejscowej podstawówce. Od samego początku głównym celem działalności stowarzyszenia jest społeczne wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do podejmowania różnorodnych form aktywności ruchowej między innymi poprzez organizowanie zajęć sportowych pozalekcyjnych i szkolnych turniejów sportowych.
UKS „Powiśle” organizuje również szkolne współzawodnictwo sportowe na szczeblu naszej gminy oraz wyjazdy na powiatowe i rejonowe zawody sportowe. Uczniowski Klub Sportowy „Powiśle” od początku swojego istnienia współpracuje z gminą Wilków w zakresie realizacji zadania publicznego „upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Wilków”. Pomagają nam również lokalni przedsiębiorcy, sympatycy sportu. Dzięki staraniom klubu corocznie zapewniane są puchary i medale dla dzieci podczas imprez sportowych, opłacane są wyjazdy na zawody sportowe, wzbogacana jest baza sportowa szkoły , dzięki czemu uczniowie mogą ćwiczyć na nowym sprzęcie .

Autor: Marek Siedliski