Z wizytą u strażaków i policjantów.

Dnia 26.09.2016r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy I wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Straży oraz Policji w Opolu Lubelskim.  Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt gaśniczy. Uczniowie oglądali wozy strażackie, mogli usiąść za kierownicą samochodu, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. W formie pogadanki dzieci zostały zapoznane z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.
W czasie pobytu na Komisariacie Policji dzieci obejrzały świetlicę gdzie policjanci mają odprawy i szkolenia. Odwiedziły pana Komendanta, u którego obejrzały gablotkę z miniaturkami samochodów policyjnych. Zwiedziły areszt oraz dyżurkę. Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przypomniała o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych. Na placu dzieci mogły obejrzeć policyjne radiowozy.
Spotkanie ze strażakami oraz policjantami wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa oraz przyniosło wiele radości.