,,Naukowa epidemia, czary mary i alchemia"

29 marca gościliśmy w szkole ,,Grupę Zaelektryzowanych'', która specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest - poza oczywistym elementem rozrywkowym przemycić treści naukowe. Pokaz zawierał elementy wykładu, laboratorium naukowego a także kabaretu i interaktywnego quizu, który pozwala uczniom n aczynny udział w wydarzeniach  i eksperymentach.

Pokaz nosi tytuł ,, Epidemia, czary mary i alchemia"". W programie pokazu znajdują się:

- żywa lekcja przyrody

- niecodzienne eksperymenty fizyczne i chemiczne

- zagrożenia i ochrona środowiska

- zabawy z helem i propanem - butanem

- konkursy z wiedzy orza zręcznościowe z niespodzianką

Prowadzący mają doskonały kontakt z uczniami. Pokazy prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. A wszystko okraszone jest humorem slownym i sytuacyjnym. To doskonała forma nauki i zabawy w jednym. Uczniowie biorą udział w pokazie jako asystenci oraz mogą wykonywać proste doświadczenia.

Najbardziej podobały się doświadczenia z helem - gazem, kttóry zmienia głos.