"Antymina"

20 lutego uczniowie klas V -VII uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym ,, Antymina - nie daj się wystawić na minę'', które odbyło się w Szkole Podstawowej w Zagłobie.
     Wychodząc naprzeciw problemom społeczno- zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży i zagrożeniom jakie niosą ze sobą różne używki, w tym dopalacze i inne narkotyki, nasi uczniowie uczestniczyli w programie profilaktycznym.
    Nie była to tylko sucha pogadanka i teoretyczna wiedza z podręczników ale czytelnie podane mechanizmy, opowiedziane na podstawie historii, które przeżyli ludzie.
Zagrożenie oraz fakty na temat popularnych używek zostały przedstawione w sposób atrakcyjny i ciekawy. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia niosą ze sobą alkohol, narkotyki w tym dopalacze oraz inne substancje psychoaktywne. Program spotkał się z bardzo dużą aprobatą i uznaniem  ze strony uczestników.