Szkoła Podstawowa w Wilkowie kibicuje polskiej reprezentacji

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie kolejny raz wybrali się na mecz do Warszawy. Tym razem był to mecz eliminacyjny mistrzostw Europy 2020 Polska - Łotwa. Spotkanie odbyło się 24.03.2019r. oczywiście na PGE Narodowym. Stadion, zarówno w środku jak i na zewnątrz, wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Na arenie, posiadającej prawie 60 tysięcy miejsc, nasza młodzież była kolejny raz, jednak zamiast zwiedzania było uczestniczenie „na żywo” w prawdziwym widowisku sportowym jakim jest niewątpliwie mecz reprezentacji narodowej.

Gdy nasi piłkarze wyszli na boisko, rozległy się okrzyki radości i zadowolenia, podsycane jeszcze bardziej przez żywo komentującego spotkanie spikera. Wiele emocji dostarczyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego z wykorzystaniem emblematów polskości.

W ten chłodny wieczór, przy wspaniałym dopingu wszystkich kibiców, Polska wygrała 2 : 0, choć trzeba przyznać, że wynik spotkania mógł być znacznie wyższy, gdyż obydwie drużyny miały wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu nauczycieli wf, szczególne podziękowania należą się jednak pani Beacie, dzięki której mieliśmy możliwość zorganizowania całego wyjazdu.