Turniej Ortograficzny

4 czewrca odbył sie w naszej szkole II etap Międzygminnego Turnieju Ortograficznego

"Piszmy bez błędów".

W ortograficznych zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej w Józefowie, Braciejowicach, Zagłobie, Rogowie i Wilkowie.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando oraz rozwiązać test ortograficzno- językowy.

W kategorii uczniów klas czwartych wszystkie miejsca na podium zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą.

Wsród piątoklasistów najwyższą punktację zdobyła uczennica z Zagłoby oraz Wiktoria Kozak z Wilkowa. Na trzecim miejscu uplasował się uczeń z Braciejowic.

Sposród szóstoklasistów najwięcej punktów uzyskała dziewczynka z Józefowa, druga była uczennica z rogowa, trzecia zaś Alicja Lasota z Wilkowa.

W kategorii uczniów klas siódmych pierwsze miejsce zajeli ex aequo  Karol Rożek z Wilkowa oraz dziewczynka z Józefowa.

Wsród ósmoklasistów zwyciężył Damian Gorgol z Wilkowa, drugie miejsce zajęła uczennica z Józefowa, trzecie zaś Anna Dymek z Wilkowa.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w pogłębianiu tajemnic polskiej ortografii.