7 czerwca czytała cała Polska

7 czerwca uczniowie naszej szkoły przystapili do największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam".

Uroczystość uświetnili przybyli goście w osobach Pana  Wójta Gminy Wilków, Pani Przewodniczącej  Komisji Oświaty, Pani Dyrektor Gminnej biblioteki Publicznej, Pani dyrektor naszej szkoły.

Od godziny 10.00 goście oraz przedstawiciele klas III- VIII oraz III gimnazjum czytali fragmenty wybranych utworów literackich. Zadanie zgromadzonych uczniów polegało na odgadnięciu tytułów prezentowanych tekstów. W dalszej części uroczystości wszyscy mogli obserwować barwny korowód bohaterów literackich, w których wcielili się chętni uczniowie.

Tak więc widzieliśmy Syrenkę warszawską, Papkina, Zeusa, Pestkę Ubyszównę, Balladynę, Telimenę, pana Fogga i innych. I znowu widownia miała za zadanie rozpoznać poszczególne postacie. Osoby, które udzielały odpowiedzi, otrzymały drobne upominki.

Głównym punktem uroczystości było jednak ciche czytanie przyniesionych przez uczniów książek.Każdy cztyał, co chciał.

Obcowanie z książką przyniosło wiele radości, a udział w akcji zaowocuje większym czytelnictwem.

Taką mamy nadzieję! Uśmiech