Wycieczka do lasu.

Niemal każdego roku uczniowie naszej szkoły we wrześniu organizują  wyprawę do pobliskiego lasu. To jedyna okazja aby zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. A jężeli dopisze szczęście można podziwiać babie lato.

Uczniowie  wraz z opiekunami drogę do lasu pokonują pieszo. Dla niektórych jest to prawdziwa wyprwa i niezły sprawdzian kondycji fizycznej. Trzeba pokonać odcinek długości około 2 kilometrów! Dla niektórych to nie lada wyczyn! Ale w grupie zawsze raźniej i weselej.

Po dotarciu na miejsce wszyscy zajmują się zbieraniem  suchego drewna na ognisko. Poczym z achowaniem wszelkich środków ostożności następuje najważniejszy punkt programu, czyli rozpalenie ogniska i  pieczenie kiełbasek, jabłek,chleba a także ziemniaków.

Niektórym dopisuje szczęście i znajdują grzyby.

Największą atrakcją jest jednak dla wszystkich uczestników malowanie twarzy węglem z ogniska. Niektórych po takim makijażu trudno rozpoznać.

Uśmiechnięci z wymalowanymi twarzmi wracają do szkoły. I o dziwo pierwsze kroki kierują do umywalek i starannie myją twarz. Niestety makijaż tak łatwo nie daje się usunąć. Wymaga to trochę cierpliwości, mydła i ciepłej wody.