Wycieczka do Kluczkowic

Wizyty w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach to już stały punkt na liście wycieczek naszej szkoły. Muzeum znajduje sie na terenie naszego powiatu i organizuje wystawy z badań archeologicznych prowadzonych na naszym terenie, fotograficzne: zabytów, obszarów chronionych oraz konkursów fotograficznych,itp.

Muzeum ma swoją siedzibę w pałacyku, który był siedzibą rodową rodziny Kleniewskich. Obecnie znajduje się też tam szkoła rolnicza.

Kluczkowice to główna siedziba byłych właścicieli ziemskich "Klucza opolskiego" - Kleniewskich. W skład klucza wchodziły majątki ziemskie z terenu naszej gminy.

Uczniowie mają mozliwość zapoznania się z bogatym dorobkiem i spuźcizną Kleniewskich oglądając prezentację multimedialną. Biorą udział w konkursie rozwiazując krzyżówkę.

Zwiedzają również izbę tradycji ludowych.